Eurovíkend Toskánsko , letecky Praha, hotel Toskánsko pro gurmány Itálie

Toskánsko pro gurmány - Itálie - Toskánsko

Toskánsko pro gurmány

Itálie » Toskánsko

,Toskánsko pro gurmány

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Toskánsko - transparent 28°C
Zítra Počasí v Toskánsko - transparent 23 - 28°C
21.7. Počasí v Toskánsko - transparent 21 - 29°C
22.7. Počasí v Toskánsko - transparent 23 - 26°C


Okruh

Poznejte nejen památky a kulturu, ale i dolce vita – sladký život prosluněné Itálie.

1. den
- odlet z Prahy, přílet do Florencie, krátká prohlídka starobylého města, které je považováno za nejkrásnější v Itálii – Piazza della Signoria, Campanilla, zvonice postavená podle návrhu Giotta, symbol města – dóm Santa Maria del Fiore, románské baptisterium, Medicejská kaple, slavný most Ponte Vecchio. Společná večeře na uvítanou.

2. den
- dopoledne prohlídka Sieny, města malebně rozloženého na třech pahorcích se středověkým koloritem a řadou významných staveb. Prohlídka – Piazza del Campo s nádhernou gotickou stavbou Palazzo Publico a se slavnou fontánou Gaia, vež Torre del Mangia, z níž je krásný výhled na město, monumentální gotický kostel San Domenico. Odpoledne přejezd do San Gimignano – ochutnávka vína, olivového oleje a grappy na rodinné farmě.

3. den
- prohlídka Pienzy, historického města postaveného nad krásným údolím Val d O´rcia (památka UNESCO). Město je proslavené výrobou sýrů, se kterými se zde potkáte na každém kroku (pecorino). Pokračování do Montepulciana, ochutnávka stejnojmenného vína v historickém sklípku, prohlídka města – hlavní vstupní brána do města – renesanční Porta al Prato, centrum města na Piazza Grande s radnicí ze 14. st. a pozdně renesanční dóm.

4. den
- návštěva městečka Montalcino, proslaveného produkcí vína Brunello. Zastávka na farmě, ochutnávka. Pokračování do kláštera Sant Antimo, který byl založen benediktinskými mnichy za vlády Karla Velikého. Zdejší farní kostel pochází z 12. st., ceněná je věž zvonice a interiérové fresky z 15. st., znázorňující život sv. Benedikta. Pokračování typickou toskánskou krajinou do středověkého Bagno Vignoni se starými římskými lázněmi.

5. den
- transfer na letiště, odlet.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Florencie – Praha letištní taxy a další poplatky transfer letiště – hotel – letiště 4 noci v hotelu *** 4x snídani, 4x večeři 3x degustaci služby česky mluvícího průvodce CK
Příplatky

Fakultativní příplatky:

jednolůžkový pokoj 2 400 Kč

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění vstupy spropitné místní pobytovou taxu (cca 2 € na osobu/noc, hrazena přímo v hotelu)
Poznámka

Minimální počet účastníků: 20

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.