Eurovíkend Řím letecky hotel To nejlepší z Říma + Neapol + Herculaneum , 5 dny

To nejlepší z Říma + Neapol + Herculaneum, Itálie, Řím, 21.3.2018, Snídaně
Číslo zájezdu: 133842947

To nejlepší z Říma + Neapol + Herculaneum

Itálie » Řím

, Hotel starstarstarTo nejlepší z Říma + Neapol + Herculaneum

Termín:

21.3.2018 - 25.3.2018
Další termíny

Strava:

Snídaně

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

5 dní

Doprava:

letecky  Praha0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
15 990 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: To nejlepší z Říma + NEAPOL + HERCULANEUM (letecky z Prahy)
Popis
Vidět Neapol, Řím… a Herculaneum. S námi to zvládnete. Zkušený průvodce vám ukáže věčné město jako nikdo jiný. Proniknete až do dějiště gladiátorských her, odhalíte kumšt italských umělců a vhodíte si minci do Fontány di Trevi. Rychlovlakem vyrazíte do Neapole a objevíte tisíce let pohřbené antické město. Poznávejte Itálii jako cestovatel – zažijte atmosféru míst, která vám vezmou dech!
Ubytování
3* hotel v blízkosti centra Říma
hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města
Strava
snídaně v hotelu je kontinentální
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:


Vatikánská muzea


Dospělý 740 KčDítě 400 KčStudent 430 Kč

Jízdenka na rychlovlak do Neapole


Dospělý 2 390 KčDítě 2 390 KčStudent 2 390 KčSenior 2 390 Kč
Cestovní pojištění
EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
Den 1.
Přílet do věčného města – Říma, ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky Římem s průvodcem.
Den 2.
Dnešní den věnujeme hlavním památkám věčného města. Těšit se můžete na Koloseum a římská fóra, odpoledne se podíváme k Fontáně di Trevi a Španělským schodům.
Prohlídku města zahájíme u Kolosea, Palatina a Fora Romana, kde se odehrávaly gladiátorské zápasy. Na prohlídku bude dostatek času.
Poté se vydáme cestou římských fór – Césarovo fórum, největší Trajánovo fórum, novodobý památník Viktora Emanuela II., vstoupíme na Kapitol a pohlédneme na Forum Romanum. Vyhlídka – město kopulí.
Poté budeme pokračovat rušnou obchodní třídou Via del Corso k nejslavnější fontáně – Fontáně di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém filmu La Dolce Vita. Vhodíme si minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma, a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě – u Španělských schodů proslulých módními přehlídkami – a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě – Via Condotti, kde se nachází butiky slavných italských návrhářů.
Den 3.
Celodenní výlet do Neapole s návštěvou mimořádně dochovaného antického města Herculaneum.
Brzy ráno odjedeme rychlovlakem do Neapole. Po příjezdu se místní dopravou vydáme k Herculaneu, kde budete mít prostor na prohlídku. Toto antické město, které v roce 79 při výbuchu Vesuvu pohřbilo bahno a sutě o síle od 10–26 metrů, je mnohem lépe zachované než Pompeje a i když je k vidění pouze část, stojí určitě za návštěvu.
Po prohlídce přejedeme do Neapole. Uvidíme dóm San Gennaro, což je velká třílodní bazilika se spoustou hýřivé výzdoby s několika kaplemi, které každého oslní. Nahlédneme do Galerie Umberta I. s největší skleněnou pasáží v Evropě.
Projdeme kolem středověkého hradu Castel Nuovo a divadla Teatro San Carlo. Procházkou podél moře zamíříme k hradu Castel dell'Ovo – Vaječný hrad. Podle legendy měl římský básník Vergilius magické vajíčko, které je ukryto na hradě.
Večer návrat vlakem do Říma.
Den 4.
Dopoledne si zájemci mohou prohlédnout jedinečná Vatikánská muzea, poté bude následovat prohlídka dalších zajímavostí Říma.
Po snídani budou mít zájemci prostor k prohlídce Vatikánských muzeí – Sixtinské kaple s freskovým cyklem od Michelangela – Stvoření světa, Poslední soud, Rafaelovy stanze, Egyptského muzea, Etruského muzea, Sálu map a dalších.
Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě – nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou. Vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu, dílo teprve 25letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky.
Vydáme se k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou si prohlédneme Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla, navštívíme barokní náměstí – Piazza Navona s fontánami, Fontána čtyř řek od Berniniho, kostel sv. Anežky Římské a procházku zakončíme u Pantheonu – chrámu všech bohů.
Den 5.
Po snídani dle letového řádu program s průvodcem v Římě nebo odjezd transferem na letiště a návrat do ČR.
Cena zahrnuje
letenka Praha – Řím – Praha, letištní taxy, transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět, 4x ubytování v 3* hotelu, 4x snídaně (formou sladkého bufetu), průvodcovské služby, tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel, jízdné po Římě, cestovní pojištění léčebných výloh, fakultativní výlet do Neapole, vstupné na místě, Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč
Ostatní informace: Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Radynacestu, s.r.o..V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit podmínky pořádání zájezdu.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK