Eurovíkend Toskánsko , letecky Praha, hotel Prodloužené víkendy v toskánských metropolích s návštěvou Cinque Terre Itálie

Prodloužené víkendy v toskánských metropolích s návštěvou Cinque Terre - Itálie - Toskánsko

Prodloužené víkendy v toskánských metropolích s návštěvou Cinque Terre

Itálie » Toskánsko

, Program starstarstarProdloužené víkendy v toskánských metropolích s návštěvou Cinque Terre

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Toskánsko - transparent 28°C
Zítra Počasí v Toskánsko - transparent 23 - 28°C
21.7. Počasí v Toskánsko - transparent 21 - 29°C
22.7. Počasí v Toskánsko - transparent 23 - 26°C


Trasa
Pisa/Bologna | Florencie | La Spazia | Cinque Terre
Program zájezdu
1.den: Odlet z Prahy do Pisy nebo Bologni (dle letového řádu, který bude vydán dodatečně) – prohlídka jedné z metropolí. Pisa – světoznámá toskánská metropole rozkládající se na obou březích řeky Arna, byla obydlená už v 5. století př. n. l. a velkou moc a bohatství si získala jako námořní republika ve středověku, kdy si díky svým lodím získala monopolní postavení v celém západním Středomoří. Dnešní návštěvníky však nejvíce uchvátí období dalšího rozkvětu tohoto města, sahající do 11. století, kdy začíná nová etapa toskánského umění a budování takových staveb, jakým byl pisánský dóm, baptisterium či světově proslulá šikmá věž, jejichž nádheru a vytříbenou architekturu budete moci obdivovat. Bologna – úchvatné severoitalské město s nejstarší univerzitou na světě, je někdy nazýváno „červená Bologna“, a to díky tomu, že jeho centrum je vystavěno téměř celé z červených cihel. Obdivovat ale budete i nádherná podloubí či řadu paláců a památek, v čele se 2 dominantami města – věžemi Asinelli a Garisenda. Odjezd na ubytování, možnost fakultativní večeře, nocleh.
2.den: Snídaně, celodenní prohlídka Florencie, snad nejvýznamnějšího toskánského města a skutečné perly tohoto kraje, během níž uvidíte mj. Medicejskou kapli a palác, kostel San Lorenzo, dóm a baptisterium, most Ponte Vecchio, náměstí Signorie s Palazzo Vecchio a řadou proslulých soch, mezi nimiž vyniká Michelangelův David a další. Odpoledne volno k individuální prohlídce této nádherné metropole, k nákupům typicky toskánských produktů (kožené výrobky, produkce kvalitního toskánského vína či olivového oleje) či k ochutnávce zdejšího typického steaku zv. Fiorentina, který si jistě nenechte ujít. Návrat do hotelu, možnost fakultativní večeře, nocleh.
3.den: Po snídani odjezd na celodenní autokarový výlet toskánskou krajinou do La Spezia, krátká zastávka v tomto přímořském přístavu s nádhernými palmovými promenádami. Odjezd vláčkem (není v ceně) do oblasti Cinque Terre (unikátního uskupení romantických přímořských městeček vystavěných mezi vinicemi na skalnatém pobřeží), které bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO. Individuální volno s možností prohlídky jednotlivých městeček a dle počasí možnosti koupání. Odpoledne návštěva pravé toskánské farmy s ochutnávkou toskánského vína a možností zakoupení místních zemědělských produktů. Návrat do hotelu, možnost fakultativní večeře, nocleh.
4.den: Snídaně, individuální volno, během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.
Fakultativní služby
• příplatek za jednolůžkový pokoj 2.390,- Kč
• 3 večeře 1.290,- Kč
• celodenní výlet autokarem do La Spezia a Cinque Terre 1.790,- Kč (minimální počet pro realizaci výletu je 20 osob)
Tipy pro správnou volbu
• to nejzajímavější z Toskánska pohodlně za prodloužený víkend.
• návštěva Pisy, Florencie, La Spezia, Cinque Terre
Informace
Změna programu a hotelu vyhrazena.
Minimální počet pro realizaci je 30 osob.
Cena nezahrnuje
• vstupy do jednotlivých objektů
• místní pobytovou taxu (cca 4,-€/os./noc)
• přepravu MHD v metropolích
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu Praha – Pisa/Bologna – Praha včetně všech tax a příplatků
• 3 noclehy v hotelu *** ve Florencii se snídaní
• transfery dle programu
• služby průvodce
ochutnávku vína
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.