Eurovíkend Skotsko , letecky Praha, hotel Po Stopách Harryho Pottera Velká Británie

Po Stopách Harryho Pottera - Velká Británie - Skotsko

Po Stopách Harryho Pottera

Velká Británie » Skotsko

,Po Stopách Harryho Pottera

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Okruh

1. den
- odlet z Prahy do Edinburghu, transfer do hotelu. Následně prohlídka města, kde uvidíte kontrast mezi moderní viktoriánskou čtvrtí a středověkou starou částí s hlavní tepnou – Královskou mílí. Tato cesta spojuje hrad s palácem Holyrood, který je skotskou rezidencí královny. Součástí prohlídky města bude Fettes College, škola založená v 19. st. K jejím slavným žákům patřil Tony Blair či fiktivní žák agent 007 James Bond a exteriér byl inspirací pro gotické chrliče kouzelnické školy v Bradavicích. Odpoledne možnost zažít o páté v restauraci Elephant House, kde autorka knížek strávila při psaní mnoho hodin.

2. den
- dopoledne prohlídka hradu Alnwick z 12. st., přezdívaného pro jeho velikost „Windsor severu“. Točilo se zde mnoho filmů včetně exteriérů Bradavic, například slavné scény, kdy měl Harry se svými spolužáky první lekci létání na koštěti. Přejezd do Yorku, prohlídka jedné z nejkrásnějších gotických katedrál světa, která je postavena na místě původního románského křesťanského kostela a jejímiž poklady jsou vitráže a středová věž se zvonem Velký Petr.

3. den
- přejezd do Oxfordu, města, kde je slavná kolej Christ Church, založená r. 1525. Zaujme vstupním portálem a rozlehlým nádvořím. Její slavná jídelna inspirovala halu v Bradavicích. Ve filmech se objevily i další části, chodby a klenutá schodiště (HP a kámen mudrců). Prohlídka dalších částí tohoto neobyčejně krásného města a odpoledne přejezd do Londýna.

4. den
- celodenní prohlídka města včetně míst spojených s filmy. Zastávka na nádraží Kings Cross z r. 1851, kde se točila scéna odjezdu žáků kouzelnické školy z tajného nástupiště 9 3/4 . Pokračování do Leadenhall Market, což je kovová konstrukce krytého tržiště z viktoriánské doby, která vystupovala ve filmu jako Příčná ulice. Návštěva místa, kde Harry a Ron ukradli létající auto. Z turisticky známějších míst byl filmován HP a relikvie smrti na Piccadilly Circus, palác Whitehall, v letech 1530–1698 sídlo anglických králů, byl přeměněn na Ministerstvo kouzel, scéna z HP a prince dvojí krve s padajícím mostem byla filmována u mostu Millenium a slavné vyhlídkové kolo London Eye se objevilo ve filmu HP a Fénixův řád.

5. den
- odjezd do filmových studií Warner Bros, která v roce 2012 otevřela svoje brány pro návštěvníky, aby jim ukázala místa, kde se přes 10 let točily tyto filmy. Zažijete unikátní 3hodinovou procházku, během níž uvidíte autentické kostýmy a efekty používané ve všech osmi vzniklých filmech. Odpoledne návrat do Londýna, volno do transferu na letiště.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Edinburgh, Londýn – Praha letištní taxy a další poplatky 4 noci v hotelu *** 4x snídani vstup do filmových studií služby česky mluvícího průvodce CK
Příplatky

Fakultativní příplatky:

jednolůžkový pokoj 4 100 Kč

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění vstupy jízdné na městskou hromadnou dopravu
Poznámka

Minimální počet účastníků: 15

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.