Eurovíkend Skotsko , letecky Praha, hotel Ochutnávka Skotska B+B Velká Británie

Ochutnávka Skotska - Velká Británie - Skotsko

Ochutnávka Skotska

Velká Británie » Skotsko

,Ochutnávka Skotska

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Ochutnávka Skotska B+B
Okruh

1. den
- přílet do Edinburghu, vyzvednutí auta na letišti. Volno na prohlídku města, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě a má také nejkrásnější polohu. Z lákadel ve městě se nabízí hrad s jedinečnou románskou kaplí sv. Markéty a královským palácem z 15. st., kde jsou uloženy skotské korunovační klenoty, centrální Královská míle, silnice z 16. st., která spojovala hrad a palác Holyroodhouse, oficiální rezidenci královské rodiny. Město má i neopakovatelnou atmosféru svých restaurací, barů a pouličních koncertů, takže prchat z něho po prohlídce pamětihodností by byla velká škoda.

2. den - Začátek cesty
– průjezd oblastí Trossachs, která přitahuje návštěvníky od 19. st., kdy sem byl situován děj historického románu Waltera Scotta Rob Roy. Zastávka v hradu Stirling, který existoval už v prehistorických dobách a dnes je opravdu velkolepý. Uvnitř se potkáme i s historií spojenou se slavným skotským vlastencem z 13. st.Williamem Wallacem, který má 3 km od hradu impozantní viktoriánský památník. Pokračování kolem Loch Lomond krásnou skotskou krajinou do Inveraray, prohlídka hradu nebo věznice. V přístavu můžete vidět poslední z dochovaných ocelových plachetnic z r. 1911 – Arctic Penguin. Ubytování v oblasti Obanu.

3. den
- prohlídka města Oban s výhledem na ostrovy Kerrera a Mull, které nejlépe uvidíte z vyhlídky od věže McCaig´s. Přejezd na sever kolem hradu Stuart, postaveného na ostrově, do Fort William, nejpřitažlivějšího města, z něhož se stáčí údolí Glen Nevis a nad nímž se vypíná nejvyšší hora Skotska Ben Nevis (1 344 m n.m.). Pokračování kolem Kaledonského průplavu směrem k jezeru Loch Ness.

4. den
- dopoledne zastávka na Cullodenských vřesovištích, místě slavné bitvy mezi místními a Angličany roku 1746. V té došlo ke kruté porážce místních a nejviditelnějším výsledkem byl zákaz nošení tartanových sukní, který trval až do r. 1782. V návštěvnickém centru můžete vidět krátký film o bitvě nebo se domluvit s průvodcem na prohlídce bojiště. Pokračování Stezkou whisky s mnoha slavnými destilérkami – Glenfi ddich, Glen Grant, Dallas Dhu – možnost prohlídky, degustace. Pokračování k řece Spey, kde rybáři chytají lososy, do Braemaru po tzv. Royal Deeside, tedy romantické silnici spojující Linn of Dee a Aberdeen. Prohlídka královského hradu Balmoral (květen–červenec) nebo Breamar. Pokračování cestou Spittal of Glenshee s neuvěřitelnými výhledy směrem k Perthu, ubytování.

5. den
- prohlídka St. Andrews, kde jsou v katedrále uloženy ostatky sv. Ondřeje, patrona Skotska. Návštěva ruin hradu se zajímavým komplexem tunelů. Město je také nečekaně centrem golfu, nachází se zde nejproslulejší hřiště na světě – Old course, kde se hraje od 15. st. Pokračování podél pobřeží přes malé rybářské vesničky Elie a Pitenweem zpět do Edinburghu na letiště. Vrácení auta, odlet.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha – Edinburgh – Praha (v optimální knihovací třídě) letištní taxy a další poplatky 4 noci ubytování v hotelu B + B/ *** 4x snídani
Příplatky

Fakultativní příplatky:

jednolůžkový pokoj (ubytování B + B) 2 100 Kč jednolůžkový pokoj (ubytování ccc) 3 100 Kč

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění vstupy pronájem auta pohonné hmoty
Poznámka

Pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní pas a kreditní karta na stejné jméno, jako je řidičský průkaz; ubytování B + B znamená pokoj s vlastním sociálním zařízením v soukromí nebo penzionu

Cena pronájmu auta:

od 3 900 Kč/pobyt dle kategorie

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.