Eurovíkend Moskva , letecky Praha, hotel Moskva – královna měst Rusko

Moskva - královna měst - Rusko - Moskva

Moskva - královna měst

Rusko » Moskva

,Moskva - královna měst

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Moskva – královna měst
Okruh

1. den
- odlet do Moskvy, ubytování.

2. den
- prohlídka města, jehož lákadlem je Rudé náměstí, místo přehlídek, ale i neformálního setkávání místních obyvatel. Náměstí dominuje několik staveb – chrám Vasila Blaženého, Leninovo mauzoleum, obchodní dům GUM. Starobylá čtvrť Kitaj Gorod, středověká kupecká osada, chrám Krista Spasitele v historickém centru, vyhlídka na Moskvu z Vrabčích hor u Lomonosovy university. Prohlídka Kremlu, dnešního prezidentského sídla, místa, které v historii nemělo jen funkci politickou, ale i duchovní. Prohlídka sakrální části komplexu – zvonice Ivana Velikého, nejvyšší stavba Moskvy, chrám Zvěstování Panny Marie (Blagověščenskij), chrám Uložení roucha Panny Marie (Rizpoloženija), Archandělský chrám, budovaný jako místo odpočinku ruských carů. Prohlídka paláců Kremlu – Fazetového, což je nejstarší rezidence, Těremského a Velkého. Prohlídka zbrojnice. V roce 1990 byl Kreml spolu s Rudým náměstím zapsán na seznam UNESCO. Večer fakultativní možnost divadelního představení.

3. den
- volno, individuální prohlídka města, možnost návštěvy Treťjakovské galerie s díly význačných ruských umělců nebo fakultativní výlet do Sergijev Posadu / Zagorska, jednoho z nejvýznamnějších center pravoslavné církve. Klášter založil Sergij Radoněžský r. 1345 a dle legendy to bylo na místě, kde je velmi silný pramen a kde se mu ve snu zjevil Bůh. Dodnes je vodě v klášteře přisuzována léčivá moc. Celý objekt je obehnán zdí, najdeme zde i hrobku carské rodiny Godunových. Chrám patří do tzv. zlatého kruhu význačných památek v okolí Moskvy.

4. den
- volno do transferu na letiště, odlet.

Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha-Moskva-Praha letištní taxy a další poplatky transfer letiště-hotel-letiště 3 noci v hotelu 3* 3x snídani vstupy česky mluvícího průvodce při prohlídkách a fakultativních výletech
Příplatky

Fakultativní příplatky:

jednolůžkový pokoj 4 500 Kč hotel **** – dvoulůžkový pokoj/osoba 4 400 Kč hotel **** – jednolůžkový pokoj 8 200 Kč půldenní výlet do Sergijev Posadu 1 600 Kč návštěva cirkusu od 1 200 Kč

Povinný příplatek:

vízum (zajišťuje CK) 1 690 Kč

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění spropitné vstupy nezahrnuté v programu povinný příplatek městské taxy (hrazen přímo v hotelu, cca 0,7 €/osoba/noc)
Poznámka

Minimální počet účastníků: 10

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.