Eurovíkend Toskánsko , letecky Praha, hotel Eurovíkend Pisa + Florencie s průvodcem Itálie

Eurovíkend Pisa + Florencie s průvodcem - Itálie - Toskánsko

Eurovíkend Pisa + Florencie s průvodcem

Itálie » Toskánsko

Pisa Florencie/Pisa Florencie, Hotel starstarstarEurovíkend Pisa + Florencie s průvodcem

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Eurovíkend Pisa + Florencie s průvodcem

Pisa předpověď počasí

Toskánsko
Kraj, ve kterém se zrodila renesance a spisovný italský jazyk. Kraj, ve kterém se snoubí architektonické skvosty všech slohových období společně s osamocenými venkovskými statky a cypřiši, majestátně se vypínajícími na pahorcích, voňavými olivovými háji a lahodnou vinnou révou s vínem Chianti v popředí. 

Program zájezdu
1. den
přílet do Pisy, transfer do hotelu a následně pěší procházka za nejvýznamnějšími památkami města, během níž budeme obdivovat exteriéry památek na náměstí Piazza dei Miracoli, jimiž jsou obzvláště katedrála Santa Maria Assunta, křtitelnice San Giovanni Battista, monumentální hřbitov Camposanto a Šikmá věž, tzv. Torre Pendente. Naše kroky nás rovněž zavedou na malebné středověké náměstí Piazza dei Cavalieri, které zdobí socha Cosima I. de´ Medici, Hrbáčova fontána, tzv. Fontána del Gobbo, kostel sv. Štěpána Rytířů a tři monumentální paláce. Možnost povečeřet v jedné z příjemných restaurací. Nocleh.

2. den
po snídani je možné absolvovat výlet vlakem do města rodu Medici, do Florencie. Během společné pěší procházky městem uvidíme katedrálu Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí; vzácnou křestní kapli, jíž Florenťané nazývají velmi prostě „Battistero"; jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce na stejnojmenném náměstí; opatský kostel Badia Fiorentina a staré městské vězení Bargello; středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečnými sousošími, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou medúzy.
Naše kroky nás podloubím Gallerie Uffizi dále zavedou k řece Arno, projdeme se po mostu zlatníků Ponte Vecchio a naši procházku zakončíme před majestátním Palazzo Pitti, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů, královské komnaty z 18. a 19. století a zahradu Boboli.
Poté si ponecháme volný čas pro návštěvu vybraných interiérů galerií, muzeí, vyhlídkových míst či pouličního tržiště. Večerní návrat do Pisy. Nocleh.

3. den
po snídani je možné se zúčastnit rásného výletu vlakem do rodného města Giacoma Pucciniho, Luccy. Budeme procházet úzkými uličkami vinoucími se mezi středověkými domy, abychom si na jejich koncích prohlédli malá náměstí se sakrálními stavbami, mezi nimiž vyniká katedrála San Martino na stejnojmenném náměstí; kostel San Michele na bývalém římském ústředním náměstí města a kostel San Frediano s úchvatnou byzantskou mozaikou na průčelí.
Na starověké Římany zavzpomínáme též v prostranství bývalého amfiteátru neboli dnešního náměstí Piazza Anfiteatro.
S rodem Guinigi se blíže seznámíme u rodové věže Torre Guinigi, z níž se nám následně naskytne jedinečný výhled na výše zmíněné stavby a na další památníky dlouhé a slavné historie města, taktéž na Apuánské Alpy a Pisánské vrchy.
Následovat bude volný čas využitelný např. pro procházku malebnými středověkými uličkami či k příjemnému posezení v jedné z kaváren a restaurací. V odpoledních až podvečerních hodinách návrat do Pisy. Nocleh.

4. den
po snídani vyklizení pokojů a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.
Informační schůzky s průvodcem budou každé ráno v recepci hotelu.
Změna programu vyhrazena.

Ubytování:

hotel La Pace***
Komfortní hotel ležící v centru Pisy nedaleko vlakového nádraží (ideální pro spojení do dalších měst Toskánska), cca 20 minut pěšky od Šikmé věže. V hotelu se nachází restaurace, bar, internetový koutek, atd.

Pokoje:
Velmi příjemně zařízené pokoje, vybavené koupelnou, WC, sat. TV, WiFi.

Strava: bufetové snídaně

V ceně eurovíkendu Pisa + Florencie:

  • letenka Praha - Pisa - Praha včetně všech letištních poplatků
  • transfer letiště - hotel - letiště
  • 3 noci se snídaní v *** hotelu
  • služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů
  • povinné smluvní pojištění CK proti úpadku

Cena eurovíkendu nezahrnuje:

  • celodenní výlet do Florencie s českým průvodcem             783 Kč
  • polodenní výlet do Luccy s českým průvodcem                 702 Kč
  • cestovní pojištění Evropa včetně storna                           290 Kč

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.